Sorularla Kerbela Kıyamı | Yusuf Tazegün

Sorularla Kerbela Kıyamı | Yusuf Tazegün

  

Kitabın Adı: Sorularla Kerbela Kıyamı 

Yazar:   Yusuf Tazegün

Çeviri: Yusuf Tazegün

Yayınevi: Al-i Taha Yayınları

   

Kitap Hakkında:

Her insanın kendisine ait bir öz geçmişi, doğumuyla başlayıp, gençlik ve olgunluk devresiyle devam eden, yaşlılıkla da son bulan bir biyografisi vardır. Ayrıca yaşamında, bazı dönüm noktaları bulunmaktadır; yapmış olduğu bir iş, aldığı bir karar, giriştiği bir mücadele, onun gelecekteki tüm yaşamını etkiler. Her insanın hayatında karşılaştığı bu karar ve olaylar, gelecek yaşam için bir dönüm noktası olur, hatta bazen o kadar önemlidir ki, sadece kendi yaşamını etkilemekle kalmaz, başkalarının da yaşam tarzını etkiler.

Eğer tarihi de topyekûn ele alacak olursak, bütün bunlar tarih için de geçerlidir. Tarihteki, bazı olaylar tüm insanlığın kaderini etkilemiştir. İnsanlık tarihinin bir kesitindeki olay, gelecekte insanların alacağı kararlara etki etmiştir. Bu fertte olduğu gibi, insanlığın da kaderini değiştirerek, herkes için bir dönüm noktası olmuştur.

Bütün insanları; hangi ideolojiden ve mektepten olursa olsun, herkesi derinden etkileyen, tarihin en büyük olaylarından biri de, Aşura kıyamıdır. Hiç kuşkusuz insanlık tarihine adını ve hedefini altın harflerle yazanlar içinde, Kerbela kahramanı, özgürlük sembolü ve izzet iftiharı olan Hz. Hüseyin’in (a.s) yeri bir başkadır. Hüseyin bin Ali (a.s), insanlık tarihinin en önemli dönüm noktasıdır; İmam ile insanlığın gidişatı değişti, öncekinden çok daha farklı bir yaşam tarzı oluştu.

Kitabı Oku:

https://drive.google.com/file/d/1_HvQkbUCF13wBIM6fj-hv_DfOnDeqyFJ/view?usp=sharing

  

Kitabı Satın Al:

https://www.kevseryayincilik.com/sorularla-kerbela-kiyami

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2023, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER