Saadetyolu’ndan Gazze’ye Destek, İsrail’e Kınama Mesajı

Saadetyolu’ndan Gazze’ye Destek, İsrail’e Kınama Mesajı

 

Saadetyolu’ndan Gazze’ye Destek, İsrail’e Kınama Mesajı

 

Allah Resulü Peygamber Efendimiz (s.a.a) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır:

"Müslümanın derdiyle dertlenmeyen Müslüman değildir."

Kur’an ayetleri ve Resulullah’ın onlarca hadisinde en büyük ilahî fariza, Müslümanların derdiyle dertlenip onların yardımına koşmak olarak bildirilmiştir.

İslam ve onun mukaddes mekânları topyekûn saldırı altındayken hiçbir Müslüman birey buna kayıtsız kalamaz, kalmamalıdır.

Bugün, Müslüman kardeşlerimiz işgal edilmiş topraklarını geri kazanmak ve tüm inananların kutsallarını korumak için Siyonistlere karşı büyük bir mücadele vermektedirler.

Siyonistler tarih boyunca, gücü ele geçirdikleri anda hemen yeryüzünde fitne çıkarıp, katliam yapıp, toplumsal düzeni bozanlar olmuşlardır. Şimdi de Gazze’de eşi benzeri görülmeyen bir zulmü işlemekte, evleri, hastaneleri, sivil yerleşim yerlerini bombalar ile yıkmakta, Müslümanları en acımasız şekilde katletmektedirler.

Bu durumda Filistin halkını yok etmeyi ve bu kutsal topraklardaki bütün İslami görüntüleri silmeyi hedefleyen Siyonist planlara meydan okumak, her duyarlı Müslümanın görevidir.

Bizler, Saadetyolu kurumu olarak, Batı emperyalizminin her türlü desteğine sahip Siyonist İsrail rejiminin mazlum Filistin halkına karşı yarım asırdan beri uyguladığı sürgün, katliam ve cinayetleri şiddetle lanetleniyor ve bu gayrimeşru rejimin uğursuz varlığına son verilmesi yönünde Filistin, Lübnan ve genel olarak Ortadoğu’da sürdürülen direniş hareketini desteklediğimizi ilan ediyoruz.

Tüm Müslüman kardeşlerimizden beklentimiz maddi ve manevi desteklerini esirgememeleri, ellerinden geldiğince mazlum kardeşlerinin yanlarında olmaları, özellikle de tüm bu sıkıntıların çaresi olan Mevlamızın zuhuru için çokça dua etmeleridir.

 

Saadetyolu Kurumu

18.10.2023

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2023, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER