Ayetullah Sistanî’nin Gazze Mesajı

Ayetullah Sistanî’nin Gazze Mesajı

 

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

 

Bugünlerde Gazze Şeridi benzeri görülmemiş sürekli devam eden bombardıman ve şiddetli saldırılar altındadır. Şu ana kadar altı binden fazla masum sivilin şehit olup yaralanmasına neden olan bu bombardıman sonucunda; çok sayıda insan yerlerinden olmuş, yerleşim alanları büyük ölçüde tahrip edilmiş ve bu saldırılar farklı bölgeleri hedef aldığı için insanların sığınabileceği güvenli bir yer kalmamıştır.

Aynı zamanda işgalci ordu, Gazze Şeridi'ni su, gıda, ilaç ve diğer temel yaşam ihtiyaçlarının da dâhil olduğu nefes kesen bir kuşatma altına almış ve masum halk için pek çok soruna neden olmuştur. Adeta bu hamleleriyle hem onlardan intikam almak, hem de son çatışmalarda yaşadıkları ağır kayıpları ve yüz yüze oldukları büyük yenilginin telafisini almak istiyorlar.

Bu eylemler tüm dünyanın gözü önünde vuku buluyor ve hiçbir engele maruz kalmadan gerçekleşiyor, hatta bu suç eylemlerini destekleyenler ve meşru müdafaa bahanesiyle meşrulaştıranlar dahi var!

Tüm dünya bu korkunç ve menfur suça karşı durmalı ve işgalci güçlerin, mazlum Filistin halkına daha fazla zulmetme planlarını uygulamasına engel olmalıdır.

Bu kıymetli halkın 70 yıllık trajedisini sona erdirmek ancak onların meşru haklarına kavuşmalarıyla mümkün olacaktır. Gasp edilen topraklardan işgalin kaldırılması bu bölgede güvenliğin ve huzurun tesis edilmesinin tek yoludur. Aksi takdirde saldırganlara karşı direniş devam edecek ve şiddet döngüsü daha fazla masum can almaya devam edecektir.

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l a’liyyi’l a’zîm

 

Hüseynî Sistânî

11 Ekim 2023

Necefû’l Eşref

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER